Anna Janocha
endoWojowniczka*

Autorka fan page’a Endometrioza
Liderka Teamu EndoMarch2019 w Polsce

Kobieta. Polka. Rocznik ’84. Od trzydziestki wie, że jej problemy zdrowotne wywołuje endometrioza.

Wszystkie informacje zawarte na niniejszym blogu pochodzą z dostępnych, głównie zachodnich źródeł tj. fundacji i jednostek badawczych lub są prywatną opinią autorki. Autorka nie jest lekarzem, dlatego “w przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu.

Celem niniejszej strony jest m.in. przekazywanie wartościowych dla chorych informacji, które często ze względu na barierę językową nie trafiają do polskich pacjentek i opinii publicznej, w tym prawdopodobnie także do środowiska medycznego. Autorka dokłada wszelkich starań, by tłumaczenie było wiarygodne. Nie jest to jednak tłumaczenie przysięgłe.

Marzec na świecie jest miesiącem budowania świadomości endometriozy. Chcemy wykorzystać ten okres zwiększonej aktywności światowych organizacji, by jak najszerzej dotrzeć także do kobiet w Polsce. Nie tylko do chorych, ale także do ich najbliższych. Bo choroba, która znacząco utrudnia funkcjonowanie w społeczeństwie dotyka całego otoczenia chorej.

Chcemy odwrócić też trend mówienia o endometriozie wyłącznie w przygnębiający sposób. Wlać trochę słońca i pozytywnej energii w narrację o naszej chorobie. Dać siłę innym do uśmiechu!

Naszym marzeniem jest organizacja weekendu świadomości endometriozy w formule warsztatowo – targowej dla setek kobiet lub ogólnopolskiego marszu na ulicach Warszawy! Możesz nam w tym pomóc!

Autorka nie jest związana z żadnym środowiskiem paramedycznym lub parapolitycznym. Nie działa na zlecenie żadnej fundacji oraz korporacji, a wyłącznie na rzecz swoich endoSióstr!

Endometrioza – jesteśmy w tym razem!

info@endometriozapolska.pl